Bylinky a zdraví

Zlatý čaj

Jelikož zimní čas je dlouhý, sychravý, plný vichřic, sněhu a nevlídného počasí. Je dobré se na něj připravit a imunitu posílit.

Zlatý čaj jak ho ráda nazývám je jedním z nejlepších bojovníků proti nachlazení, rýmě či jen pro podporu imunity.

Takže pokud cítíte, že na vás něco leze nebo poleze a manžel zrovna není doma, nachystejte si zlatý čaj a popíjejte alespoň 2x za den.

Do kastrůlku spolu s 500 ml vody vhodíte 3 – 5 cm pokrájeného zázvoru, 1x celý badyán, 1x celou skořici, 5-8 hřebíčků a ½ lžičky kurkumy, necháte táhnout 30 min. Čaj slijte do hrnečku spolu s mlékem a kapkou medu podle chuti.

Je výborný a léčivý.

Elixír na imunitu

Když je do jara ještě daleko, počasí nahrává zákeřným nemocem… Je dobré se na něj připravit a imunitu posílit. Proti nástudu či chřipce, zabojujte s ELIXÍREM NA IMUNITU.

Obsahujíc silný macerát zázvor, šípek, lichořeřišnice, křen, rakytník, aronie, cibule, česnek, kurkuma, skořice, chilli v jablečném octě v bio kvalitě. Doporučuji užívati ráno i večer půl až celou kávovou lžičku a v dostatečné míře zapíti vodou.

A jak si elixír vyrobit v pohodlí domova? Nejlepší je použít jablečný nefiltrovaný organický v bio kvalitě jablečný ocet. Do octa naložíte oloupaný na kostky nakrájený křen zázvoru, oloupané na kostky nakrájené 2 cibule, oloupané nasekané 2 palice česnek. Pokrájenou chilli papričku.

Po 150 g plody rakytníku, lichořeřišnici, aronie a šípku (ideálně z vlastní zahrádky, pěstované s láskou), přidejte 4 celé skořice, kus oloupaného a nastrouhaného oddenku zázvoru a 2 lžíce kurkumy.

Vše zalijeme octem až 2 cm nad suroviny. Láhev dáme do tmy a necháme macerovat minimálně měsíc. Každý den 2x protřepáváme. Poté láhev slijeme, z plodů vše dobře vymačkáme. Elixír přelijeme do sklenic, které budeme skladovat ve tmě.

Pokud si budete chtít ulehčit práci, můžete k nám na Farmu dorazit na dovolenou a Elixír na imunitu si zakoupit.


Priessnitzův zábal 

Pokud vám na podporu imunity nepomůžou bylinné kapky, bylinný čaj ani ani zlatý čaj. Bolesti v krku jsou znatelné, polykati Vám jde příliš těžko. Nyní je ten správný čas sáhnout po Priessnitzovu zábalu krku, který pomáhá při bolestech krku, kašli, angíně a ostatních nemocech horních cest dýchacích.

Připravte si mokrý studený hadérek, igelitový sáček jenž rozestříhnete a připravíte si z něj úzký dlouhý pruh a šálu či šátek k omotání krku.

Nejdříve na krk přijde mokrý, studený hadérek, pěkně obmotat kolem dokola. Na něj položíme igelit, mokrý hadérek nesmí nikde koukat, aby se krk hezky zapařil. Na igelit dáme suchou šálu či šátek, několikrát krk obmotáme, ať je pěkně v teple.

Následují 3 léčebné fáze.

Prvně dochází k zúžení cév díky chladu, tato fáze trvá přibližně 3 minuty.

Druhá fáze, trvající 30 minut, krk se zahřívá a dorovnává teplotu těla, cévy se rozšiřují.

Třetí fáze, trvající přibližně hodinu a půl, díky zábalu se krk přehřívá na vyšší teplotu než je teplota těla, cévy se dále rozšiřují a dochází k samotné léčbě.

Priessnitzův zábal je dobré míti na krku 2 hodiny. Poté si zábal rozmotati můžete, a pouze do suché šály zabaliti. Priessnitze nezapomeňte opakovati 3x denně pro ideální léčivé účinky.


Vinzenz Priessnitz

Ráda bych Vám dnes představila jednoho z mých velkých idolů, Vinzenze Priessnitze.

Narodil se roku 1799 a byl zakladatelem přírodního léčitelství, prosazoval léčbu prací, čerstvým vzduchem a čistou horskou vodou. Je zakladatelem světoznámých lázní a hydroterapie.

Byl synem prostého chalupníka, již od svých 12-ti let musel převzít roli svého otce, který oslepl a postarat se o matku a sestru.

K hydroterapii (léčbě vodou) Vinzenze inspirovala raněná srna, kterou pozoroval, jako dítě. Srna si chodila denně omývat ránu k potoku, až se sama uzdravila.

V 16-ti letech Vinzenzovi přejel vůz hrudník a přivolaný ranhojič nebyl schopen ho vyléčit. Začal se Vinzenz léčit sám, zlomená žebra si srovnal, na léčbu používal vodu a mokré zábaly. Jeho zázračné vyléčení se rozneslo po kraji. Nejdříve začal léčit zvířata, poté lidi. Místní lékaři na něj podali stížnost, jelikož neměl lékařské vzdělání a léčil lidi zadarmo. Tím pádem lékaři přicházeli o klientelu a zisk.

Oficiální lázně vznikli až v roce 1837, kdy mohl léčit pouze místní lidi a pod dozorem lékařů. Císařská komise prohlásila jeho hydroterapii za NOVÝ POZORUHODNÝ JEV V OBLASTI ZDRAVOTNICTVÍ. Do lázní se sjížděli lékaři z celé Evropy, aby zde mohli studovat Priessnitzovi léčebné metody.


Vytvořte si webové stránky zdarma!